Kategorie

Fotorelacje

Viva il Canto 2012

Niezapomniane Melodie, taki tytuł nosił tegoroczny koncert w ramach Viva il Canto, który odbył się w niedzielę 26 sierpnia na dziedzińcu zamku w Kończycach Małych.

24 Zdjęcia

Spartakiada Sołectw 2012 –  czyli dobra zabawa w Kaczycach

Spartakiada Sołectw – tradycyjnie wygrali wszyscy uczestnicy, czyli dobra zabawa w Kaczycach - Gratuluję zwycięzcom, jednak najważniejsza jest dobra zabawa – podsumował tegoroczną edycję Spartakiady Sołectw, wice wójt Gminy Zebrzydowice - Karol Sitek. Przy pięknej pogodzie i gorącym dopingu mieszkańcy naszej Gminy kolejny raz rywalizowali między sobą w ósmej już Spartakiadzie. Tym razem gospodarzami imprezy było sołectwo Kaczyce. Do ostatniej chwili nie było wiadomo kto zdobędzie najwyższe miejsce w zawodach, jednak po rozegraniu ostatniej konkurencji pierwszą lokatę wywalczyły Zebrzydowice. Tuż za nimi znalazło się sołectwo Marklowice Górne i Kończyce Małe. Kaczyce wywalczyły dobre, czwarte miejsce. Niedzielne popołudnie zakończył Festyn.

98 Zdjęcia

Cieszyński Kalendarz Kulinarny: „potrawy z jaj”

We wtorek 31 lipca po raz kolejny spotkały się panie z Polski i Czech by wymienić się tradycyjnymi recepturami i przepisami na przeróżne potrawy. Okazją do spotkań jest Cieszyński kalendarz Kulinarny realizowany przez GOK Zebrzydowic i partnerów z Czech . Tym razem tematem przewodnim spotkania, dyskusji i prezentacji były potrawy związane z jajkami. To było ostatnie spotkanie w ramach tego projektu. Wkrótce zostanie wydana książka i kalendarz z przepisami, które panie prezentowały w trakcie wspólnych warsztatów

38 Zdjęcia

IX Konkurs: Mikrofon dla Wszystkich

Po raz dziewiąty w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MIKROFON DLA WSZYSTKICH.

58 Zdjęcia

Wianki 2012

30 czerwca 2012 na terenie placu zamkowego w Zebrzydowicach odbyły się tradycyjne Wianki.

87 Zdjęcia

Koncert z okazji 75-lecia Chóru Mieszanego Echo

Za nami uroczysty koncert z okazji Jubileuszu 75-lecia Chóru Mieszanego ”Echo” z Zebrzydowic. Podczas koncertu nie zabrakło życzeń, gratulacji oraz pięknego śpiewu chórów i odznaczeń. Najwyższy z nich – „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” – polski medal nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego otrzymała Jadwiga Sikora – dyrygentka Chóru. zapraszamy do fotorelacji

118 Zdjęcia

Cieszyński Kalendarz Kulinarny: „Truskawki w każdej postaci”

W środę 28 czerwca po raz kolejny spotkały się panie z Polski i Czech by wymienić się tradycyjnymi recepturami i przepisami na przeróżne potrawy. Przypominamy, że okazją do spotkań jest Cieszyński kalendarz Kulinarny realizowany przez GOK Zebrzydowic i partnerów z Czech . Tym razem tematem przewodnim spotkania, dyskusji i prezentacji był temat „Truskawki w każdej postaci”

75 Zdjęcia

Wiosenny Kabareton w Kaczycach

Tradycją są już wieczory poezji organizowane przez Mieszkania Usamodzielnienia w Zebrzydowicach i Dom Ludowy w Kaczycach. Zwykle refleksyjne, dotykające głębokich pokładów ludzkiej wrażliwości, w tym roku nieco zmieniły swój nastrój. W czwartek 31.05.2012 obie placówki zorganizowały „ Wiosenny Kabareton” połączony z obchodami Dnia Dziecka. Impreza, zjednoczyła we wspólnej zabawie prawie 100 dzieci z instytucji i placówek działających na terenie naszego powiatu. Wesołe piosenki i scenki kabaretowe, taniec, godki śląskie wprawiły uczestników we wspaniały humor. Całości dopełniły; pyszne ciasta, grill, karaoke, i wspólna zabawa.

35 Zdjęcia

Kaczoki: Wici i wycieczka do ZOO

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii zespołu 13.05.2012 „Kaczoki” wzięły udział w kolejnej edycji wojewódzkiego przeglądu „WICI”, którego organizatorem jest Muzeum Górnośląskie w Katowicach. „WICI” odbywają się w Parku Etnograficznym w Chorzowie i uchodzą za jeden z najbardziej prestiżowych przeglądów w swojej kategorii. Prezentują się na nim zespoły mające w swoim repertuarze folklor w czystej formie archaicznej, wykonywany wzorem przodków a capella. Zajęcie III miejsca w tegorocznym przeglądzie jest dla zespołu szczególnym zaszczytem i ogromnym sukcesem. Swój pobyt w Chorzowie i udział w przeglądzie „Kaczoki” połączyły z wyjazdem do Chorzowskiego ZOO

42 Zdjęcia

Zawody Wędkarskie 2012

W sobotę zebrzydowicki staw Młyńszczok stał się areną zmagań rybackich. W szranki podczas zawodów rybackich stanęli młodzi adepci „moczenia kija”. Okazją do zorganizowania Zawodów Wędkarskich był obchodzony 1 czerwca Dzień Dziecka. Organizatorem imprezy przy współudziale GOK Zebrzydowice oraz PZW nr 68 w Zebrzydowicach była Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” a Operacja współfinansowana była przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo

84 Zdjęcia

Mundurowi Dzieciom

Sprzęt strażacki, ratunkowy, pokazy wyspecjalizowanych jednostek ratunkowych, pokazy modeli samolotów a przede wszystkim dobra zabawa - tak było podczas kolejnej edycji imprezy organizowanej m.in. przez GOK Zebrzydowice – świetlica Kończyce Małe, Policję, OSP z Kończyc Małych, KGW z Kończyc Małych i Gminę Zebrzydowice, festynu – Mundurowi Dzieciom.

66 Zdjęcia

Kaczyce: VI Spotkanie Motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim

W dniach od 17-20.04.2012 odbyło się VI Spotkanie Motocyklistów na Śląsku Cieszyńskim zrzeszające miłośników, sympatyków i kolekcjonerów jednośladów. Z inicjatywy jednego z nich – p. Mirka Węglorza 17.04.2012 motocykliści odwiedzili Dom Ludowy w Kaczycach i nawiązali miły kontakt z dziećmi z zespołu folklorystycznego ‘Kaczoki’. Dzieci zaprezentowały krótki występ przyjęty gromkimi brawami.

47 Zdjęcia

Kiermasz i Wypieki 2012

W sobotę 31 marca 2012 stoły na Sali Widowiskowej w Zebrzydowicach uginały się od specjałów. Za nami IX Regionalny Konkurs Wypieków na Wielkanoc ''Dorty, kołocze, krepliki i insze placki''. W tym samym czasie na placu zamkowym odbywał się Kiermasz Wielkanocny na którym zakupić można było przeróżne świąteczne specjały.

118 Zdjęcia

Rok działalności „KAMRATEK”

W lutym minął pierwszy rok działalności nieformalnej grupy pań pod nazwą "Kamratki" przy świetlicy w Kaczycach.

36 Zdjęcia

Cieszyński Kalendarz Kulinarny: Cieszyn

"Zabijaczka" w Marklowicach Dolnych: Spotykają się od kilku miesięcy. Kobiety z Polski i Czech wymieniają się tradycyjnymi recepturami i przepisami na przeróżne potrawy. Okazją do spotkań jest Cieszyński kalendarz Kulinarny realizowany przez GOK Zebrzydowic i partnerów z Czech . Tym razem panie Českého svazu žen zaprezentowały potrawy przygotowywane podczas świniobicia

51 Zdjęcia

Ferie w Kaczycach - 2. tydzień

W piątek, 10 lutego 2012 r., w Domu Ludowym odbyło się podsumowanie oraz zakończenie ferii zimowych, które organizowane były tam wspólnie przez Świetlicę Kaczyce – Dom Ludowy oraz Świetlicę „Morcinek. Tegoroczne ferie przebiegały pod hasłem „Zima w bajkach i baśniach”. Odbyły się różne konkursy plastyczne związane z tym tematem, a dzieci, które wykonały najlepsze prace otrzymały nagrody.

46 Zdjęcia

Ferie Zimowe w GOK Zebrzydowice

W dniach 30.01-10.02 w GOK i GBP Gminny Ośrodek Kultury wraz z filiami oraz Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowały AKCJĘ ZIMA - zdjęcia z ferii w GOK w Zebrzydowicach m.in. spotkanie z policjantem, strażakami, rozdanie nagród...

92 Zdjęcia

Kulig w ramach Akcji Zima 2012

W środę 8 lutego 2012 odbył się w Wiśle Czarne kulig w ramach akcji zima 2012

75 Zdjęcia

Pierwszy tydzień Ferii Zimowych 2012 w Kaczycach

Pierwszy tydzień Ferii Zimowych 2012 w Kaczycach

81 Zdjęcia

Świąteczne spotkanie dzieci z kół zainteresowań w Kaczycach

W poniedziałek 19-go grudnia 2011 roku przy wigilijnym stole w świątecznej atmosferze spotkały się dzieci z kół zainteresowań działających pod patronem GOK w Zebrzydowicach w Domu Ludowym w Kaczycach. W tym roku liczba dzieci zwiększyła się do 55-ciu. Po raz kolejny dzięki hojności wypróbowanych od lat sponsorów każde z nich otrzymało świąteczną paczkę pełną słodyczy, przyborów szkolnych, zabawek i różnych drobiazgów.

23 Zdjęcia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2012

W XX Finał WOŚP podobnie jak przed rokiem zaangażowało się w całej Gminie Zebrzydowice ponad 60 wolontariuszy, głównie uczniów szkół z terenu Gminy. Kwestującą młodzież można było zastać już od 7.00 przed kościołami w Kaczycach, Kończycach Małych, Marklowicach Górnych i Zebrzydowicach. Po raz kolejny padł rekord zebraliśmy: 18 248,32 zł !!!

85 Zdjęcia

Wigilijka Działaczy Kultury

W Kończycach Małych po raz kolejny spotkali się mieszkańcy z Gminy Zebrzydowice, Petrowic i Bogumina, by porozmawiać o potrawach, tym razem tematem były potrawy świąteczne. Okazją do tego spotkania był realizowany przez zebrzydowicki Ośrodek Kultury projekt Cieszyński Kalendarz Kulinarny. Imprezą towarzyszącą byłą Wigilijka dla działaczy kultury, gdzie zasłużeni na tym polu zostali wyróżnieni oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody odebrali także uczestnicy konkursu – Gmina Zebrzydowice w Obiektywie. Zapraszamy do fotorelacji

101 Zdjęcia

Spotkanie opłatkowe KGW

W ubiegłą sobotę (10 grudnia 2011) panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zebrzydowicach spotkały się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Uroczystość otwarła przewodnicząca koła, pani Maria Stawarczyk – która życzyła wszystkim zgromadzonym wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się świąt oraz nadchodzącego Nowego Roku – abyśmy się razem wspólnie spotykały ponownie przy tym stole za rok i abyśmy dalej miały się tak „rade” jak do tej pory. Uroczystość uświetnił swoją osobą Wójt Gminy Zebrzydowice p. Andrzej Kondziołka, który również złożył paniom z KGW życzenia świąteczno-noworoczne.

32 Zdjęcia

Andrzejki w Kaczycach (2011)

24.11.2011 W Domu Ludowym w Kaczycach spotkały się dzieci z klas I-III miejscowej szkoły na dorocznej zabawie andrzejkowej, jak zawsze pełnej atrakcji – wróżb, konkursów, tańców i zabaw przy muzyce.

27 Zdjęcia

Świetlica Kaczyce: wycieczka do Tarnowskich Gór

W sobotę 5. listopada br. Panie z Koła „ Kamratki” działającego w domu ludowym w Kaczycach razem z dziećmi z zespołu „Kaczoki” zorganizowały wspólną wycieczkę do Tarnowskich Gór, której celem była sztolnia czarnego pstrąga , kopalnia srebra i aquapark.

480 Zdjęcia

Kaczyce: Dzień Seniora

W dniu 08.10.2011 w Domu Ludowym w Kaczycach po raz kolejny odbyło się zorganizowane przez przykościelny Zespół Charytatywny oraz instytucje zaprzyjaźnione – spotkanie seniorów.

12 Zdjęcia

Rozdanie nagród w konkursie: Złota rybka – moje marzenie

Rozdanie nagród w konkursie. „Złota rybka – moje marzenie”, który odbyło się w dniu 14 listopada w Sali Zebrań Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach. Na konkurs wpłynęło 199 prac.

39 Zdjęcia

Cieszyński Kalendarz Kulinarny

Babraczka, Babka ziemniaczana, Gałuszki z Kapustą, to tylko niektóre potrawy z ziemniaka, które spróbować można było w środę 26 X 2011 w kaczyckim Domu Ludowym. Po raz kolejny spotkali się tutaj mieszkańcy z Gminy Zebrzydowice, Petrowic i Bogumina, by porozmawiać o potrawach a tematem przewodnim był właśnie ziemniak. Okazją do tego spotkania był realizowany przez zebrzydowicki Ośrodek Kultury projekt Cieszyński Kalendarz Kulinarny.

38 Zdjęcia

Wystawa: Pontyfikat  i Beatyfikacja Jana Pawła II w naszej pamięci

Wystawa: Pontyfikat i Beatyfikacja Jana Pawła II w naszej pamięci

28 Zdjęcia

Dożynki Diecezjalno- Powiatowo -  Gminne

W niedzielę 11 września w Zebrzydowicach odbyły się Dożynki, które trzeba przyznać, były sporym wyzwaniem organizacyjnym. Na szczęście wszystko się udało i nasi mieszkańcy udowodnili, że potrafią pracować, podziękować „komu trzeba” za plony a także dobrze się bawić. Dzień rozpoczęła msza Dożynkowa, której przewodniczył Biskup Ordynariusz Tadeusz Rakoczy, zaś śpiewem okrasili – Chór Mieszany „Echo”, Zespół Regionalny Nadolzianie i Zespół Regionalny Małokończanie. Po mszy odbyła się uroczystość dożynkowa, po czym nadszedł czas części artystycznej. Na deskach zebrzydowickiego amfiteatru wystąpili znani z programu Bitwa na Głosy, piosenkarze reprezentujący ekipę Haliny Mlynkovej, czyli Martynka Franek, Marcin Zmorzyński, Justyna Hubczyk, Karolina Kidoń i Andrzej Kaczyński. Gościem specjalnym był Zdzisław Baguda, znany jako Szczypior. Po nich wystąpiły nasze zespoły regionalne Nadolzianie i Małokończanie, zespół Regionalny Kysucký Lieskovec ze Słowacji oraz zawsze zbierające ogromny aplauz publiczności - Kończaneczki.

21 Zdjęcia

Akcja Lato 2011

Akcja Lato 2011 w Kaczycach W sierpniu br. w Domu Ludowym oraz w świetlicy przy ul. Morcinka 17C w Kaczycach odbywały się zajęcia dla dzieci w ramach nieobozowej akcji „Lato 2011”. Codziennie w godzinach od 10 do 14 około 45 dzieci uczestniczyło w różnorodnych zajęciach mających na celu zapełnienie i urozmaicenie im wolnego czasu. Przewodnie hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Zdrowo i aktywnie spędzamy wakacje”.

46 Zdjęcia

Kaczyce: Akcja Lato 2011

W Kaczycach trwa akcja Lato. Na dzieci w kaczyckiej świetlicy czeka zawsze moc atrakcji

46 Zdjęcia

Kamratki w Kaczycach

Kamratki działają w Kaczycach Od lutego 2011 w Domu Ludowym w Kaczycach przy świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach działa prężnie grupa kobiet pn „KAMRATKI” skupiająca panie w wieku " 45 + " chcących niebanalnie i z korzyścią dla zdrowia spędzać wolny czas.

16 Zdjęcia

Złoty Kłos 2011 - Gala Finałowa

Gala Finałowa Międzynarodowego Przeglądu Złoty Kłos 2011 Euro - Folklor

48 Zdjęcia

Konkurs:

Dom Ludowy w Kaczycach i Mieszkania Usamodzielnień w Zebrzydowicach ogłosiły wyniki konkursu plastycznego, nawiązującego swej treści do polskich tradycji wielkanocnych.

79 Zdjęcia

Koncert Wielkopostny

W niedzielę 17 kwietnia o godz. 17:00 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach odbył się Koncert Wielkopostny - ''Dar Krzyża'' w wykonaniu Chóru Mieszanego Echo oraz zaproszonych gości

26 Zdjęcia

Koncert Kolęd w Kaczycach (30 stycznia 2011r)

W niedzielę, 30-go stycznia 2011r., mieszkańcy Kaczyc tradycyjnie wzięli udział w koncercie kolęd, na który zaprosiły ich działające w Domu Ludowym zespoły: „Nadolzianie” i „Retro”- p.k. Roberta Rybki i Jana Gawłowskiego oraz połączone siły „Kaczoków” i rockowej „Lokomotywy” ze swoimi liderami p.p. Mirkiem Zabłockim i Darkiem Chmielowskim.

17 Zdjęcia

VIII Regionalny Konkurs Wypieków na Zapusty i Wielkanoc pt.: „Dorty, kołocze, krepliki i insze placki”

Było smacznie, pachnąco i kolorowo. Kolejny konkurs „wypieków za nami.

79 Zdjęcia

 

Strona: 1 2