Kategorie

Dzień ziemniaka – foto

12 listopada 2021 w Domu Ludowym w Kaczycach odbył się „Dzień Ziemniaka”. Dzięki pomocy pań:  P. Anny Brejza, P. Haliny Hanzel, P. Wandy Chmiel, P. Anny Broda oraz P. Bożeny Macura – członkiniom KGW mógł się ten dzień odbyć.

W tym roku w imprezie miały wziąć udział wszystkie dzieci należące do zespołów i kół zainteresowań działających przy świetlicy, w liczbie 41 osób. Z powodu epidemii COVID-19  i kwarantanny,  ilość dzieci zmniejszyła się o połowę. Jednak ci, co wzięli w niej udział nie żałowali. Był to dzień ziemniaka połączony z zajęciami plastyczno – kulinarnymi. Dzieci od podstaw przygotowywały dania, którego  głównym składnikiem był ziemniak. Tak więc w tym samym czasie, część  dzieci przygotowywała potrawy z paniami w kuchni , część na sali widowiskowej z p. Ewą Błahut robiła ludziki z małych ziemniaczków i żołędzi a pozostali przygotowywali stoły do posiłku (rozkładali serwetki, talerze, sztućce oraz stroili je jesiennie).

Po przygotowaniu posiłku wszyscy udali się na degustację potraw. Panie chętnie donosiły przepyszne kopytka, placki ziemniaczane ,którymi nasi milusińscy się zajadali. Po posiłku przyszedł czas na wspólną zabawę i tańce. Dziękujemy paniom z KGW z przewodniczącą  P. B. Żelazek za pomoc  w przygotowaniu dań i za cierpliwość do małych kucharzy. Myślę, że  panie i dzieci były bardzo zadowolone z udanej imprezy.

 

B.T.