Kategorie

„Kamratki” rozwijają swoją działalność

003Skupiająca w swoim gronie około 30 Pań nieformalna grupa „Kamratki” działająca w Domu Ludowym w Kaczycach która powstała  „z potrzeby chwili” rozszerza z miesiąca na miesiąc wachlarz swoich działań służących głównie poprawie zdrowia i kondycji fizycznej (wycieczki, kuligi, nordic-walking, aerobik) , kształtowaniu poczucia piękna i estetyki  (zajęcia manualne z wykorzystywaniem najaktualniejszych trendów origami decoupage papier- marche ) integracja wewnątrz grupy (wspólne zajęcie kulinarne, wymiana przepisów, ploteczki przy kawie) oraz integracja ze środowiskiem.

Panie doskonale wkomponowały się w Kaczyce, nikogo nie dziwi już widok grupy „Kamratek” idących dzielnie z kijkami w kierunku lasu przestały być powodem przycinek i żartów. Głównie stało się tak ponieważ od początku były niesamowicie konsekwentnie w swoim działaniu.  W pełnej wersji informacji oraz dziale fotorelacje – fotoreportaż.

Okres przedświąteczny to dla „Kamratek” czas robienia ozdób i dekoracji na stół  wielkanocny. Najnowsze hobby to wykonywanie koszy, osłonek na doniczki i innych cudeniek z misternie splatanych pasków z przeczytanych gazet. Panie zapowiadają że to początek ich działalności dla ekologii ponieważ zamierzają w dalszym ciągu doskonalić swoje umiejętności  w recyklingu. Żartują że w ten sposób nie pochłonie zasobów ich portfele nowa ustawa o wywozie śmieci bo ,,ze wszystkiego da się coś zrobić”.

Na ostatnim, wtorkowym spotkaniu ,, Kamratki” przygotowały wspólnie wyjątkowy przysmak wielkanocny – baranki z ryżu preparowanego za którym przepadają zarówno dzieci jak i dorośli. Dla ciekawych podajemy poniżej ich przepis:

17 krówek, 8 dag margaryny palmy- roztopić do tego wsypać 2,5 szklanki ryżu preparowanego. Gorące nałożyć do formy baranka, uprzednio wysmarowanej  tłuszczem. Po ostygnięciu wyciągamy baranka z foremki.

Życząc Wesołych Świąt, życzymy wszystkim SMACZNEGO!

„Kamratki” rozwijają swoją działalność

Skupiająca w swoim gronie około 30 Pań nieformalna grupa "Kamratki" działająca w Domu Ludowym w Kaczycach która powstała "z potrzeby chwili" rozszerza z miesiąca na miesiąc wachlarz swoich działań służących głównie poprawie zdrowia i kondycji fizycznej (wycieczki, kuligi, nordic-walking, aerobik) , kształtowaniu poczucia piękna i estetyki (zajęcia manualne z wykorzystywaniem najaktualniejszych trendów origami decoupage papier- marche ) integracja wewnątrz grupy (wspólne zajęcie kulinarne, wymiana przepisów, ploteczki przy kawie) oraz integracja ze środowiskiem.

11 Zdjęcia