Kategorie

WICI – III miejsce dla Kaczoków (wycieczka)

004Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii zespołu 13.05.2012 „Kaczoki” wzięły udział w kolejnej edycji wojewódzkiego przeglądu „WICI”, którego organizatorem jest Muzeum Górnośląskie w Katowicach. „WICI” odbywają się w Parku Etnograficznym w Chorzowie i uchodzą za jeden z najbardziej prestiżowych przeglądów w swojej kategorii. Prezentują się na nim zespoły mające w swoim repertuarze folklor w czystej formie archaicznej, wykonywany wzorem przodków a capella. Zajęcie III miejsca w tegorocznym przeglądzie jest dla zespołu szczególnym zaszczytem i ogromnym sukcesem.

Swój pobyt w Chorzowie i udział w przeglądzie „Kaczoki” połączyły z wyjazdem do Chorzowskiego ZOO, które dostarczyło im wielu przeżyć, jaki daje bezpośredni kontakt z żywą naturą. Dzieci nie skrywały radości związanej z wyjazdem i zwiedzaniem ZOO. Dla dorosłych opiekunów grupy, wycieczka była satysfakcją, że po raz kolejny udało się trafić w gust dzieci i dostarczyć im wielu przeżyć.

Mija już kolejny rok szkolny działalności zespołu, dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, rodzicom, a szczególnie panu Grzegorzowi Piątkowskiemu za wyrazu sympatii okazane zespołowi oraz za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia oraz wyjazdu: