Kategorie

Kończyce Małe: Mundurowi Dzieciom

Sprzęt strażacki, ratunkowy, pokazy wyspecjalizowanych jednostek ratunkowych, pokazy modeli samolotów a przede wszystkim dobra zabawa – tak było podczas kolejnej edycji imprezy organizowanej m.in. przez GOK Zebrzydowice – świetlica Kończyce Małe, Policję, OSP z Kończyc Małych, KGW  z Kończyc Małych i Gminę Zebrzydowice, festynu – Mundurowi Dzieciom.

impreza co roku cieszy się ogromną popularnością. Cieszy nas że, z roku na rok, uczestników jest coraz więcej. Dziękujemy za pomoc w organizacji służbom mundurowym. Mamy nadzieję, że bawiąc, przede wszystkim uczymy dzieci i nie tylko dzieci, bezpiecznego zachowania, co ma szczególne znaczenie przed zbliżającymi się wakacjami – mówi Anna Pomykała ze świetlicy w Kończycach Małych.

Zgromadzona publiczność w niedzielne popołudnie 3 czerwca na placu zamkowym mogła podziwiać m.in. pokaz ratownictwa drogowego z użyciem specjalistycznego sprzętu – strażacy z OSP zaprezentowali m.in. wydobycie poszkodowanego z wraku samochodu. Jednym z najbardziej spektakularnych pokazów był na pewno ten zaprezentowany przez Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju.

Atrakcji było całe mnóstwo – można było popływać szybką łodzią ratunkową, obejrzeć pokazy modeli latających, wsiąść do samochodu strażackiego czy sfotografować się na policyjnym motocyklu. W pobliskim stawie swoje umiejętności zaprezentowali nurkowie.

Zabawa dla dzieci zakończyła się późnym popołudniem. Do zobaczenia za rok!