Kategorie

Złoty Kłos zakończony

Kolorowe stroje, ludowy taniec, piękna polska kultura, ogromna ilość muzyki i całe mnóstwo przedstawionych obrzędów – tak było przez kilka dni w Zebrzydowicach, gdzie po raz XVIII odbywał się Międzynarodowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych Złoty Kłos. Podczas tej majówki z folklorem w przeglądzie wzięło udział 118 zespołów z których jury wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii a główne trofeum, którym jest Grand Prix trafiło tym razem do Istebnej. – Bardzo się cieszę, że Powiat może współuczestniczyć w tej imprezie (Złoty Kłos został przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie dofinansowany- przyp. red). Jestem pełen podziwu dla tego rodzaju imprez. W tym Przeglądzie jest coś szczególnego, bo patrząc na ilość kategorii, która jest tutaj rozgrywana, jest to rzeczywiście pełen przegląd regionalny- począwszy od śpiewu przez taniec aż po obrzędy. Takiego szerokiego zakresu żaden festiwal chyba nie ma – mówił podczas gali finałowej Starosta Cieszyński,Czesław Gluza, który objął Międzynarodowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych Złoty Kłos Patronatem Honorowym.

Cieszy nas ogromna ilość dzieci i młodzieży biorąca udział w Przeglądzie. Warto promować folklor, bo to nasza kultura i nasze korzenie, których nie należy się wstydzić. Tradycję należy pielęgnować i temu służy ta impreza – dodaje Małgorzata Guz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach. Tegoroczne Grand Prix trafiło w ręce zespołu regionalnego Istebna – gratulujemy!

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
Starosta Powiatu Cieszyńskiego Czesław Gluza
Wójt Gminy Zebrzydowice Andrzej Kondziołka oraz

***
Patronat medialny nad imprezą sprawują Głos Ziemi Cieszyńskiej, Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL, Radio Katowice, Nieoficjalny Portal Gminy Zebrzydowice

Zapraszamy na fotorelacje z imprezy
Niedziela (01.05.2011) – zdjęcia portal ox.pl
Poniedziałek (02.05.2011) – zdjęcia portal ox.pl
Wtorek (03.05.2011) – zdjęcia portal.ox.pl

Niedziela (01.05.2011) – zdjęcia portal zebrzydowice.net
Poniedziałek (02.05.2011) – zdjęcia portal zebrzydowice.net
Wtorek (03.05.2011) – zdjęcia portal.zebrzydowice.net

Zobacz materiał wideo nt. Złotego Kłosu: